ORIENTKA

Rekreační středisko
Lyžařské středisko
Adrenalin park

Jazykové kurzy - outdoorové a intenzivní!

Dovolte abychom vám po dlouhých a pečlivých přípravách představili zásadní novinku v naší nabídce, intenzivní outdoorové jazykové kurzy pro školy. Zároveň otevíráme možnost si tyto jazykové pobyty rezervovat. Zveme vás srdečně k rpčtení tohoto článku, ve které vám jazykové pobyty pro školy detailně představíme. Realizaci takovéto akce ocení jak vaši studenti, tak jejich rodiče.

Proč slova INTENZIVÍ a OUTDOOROVÝ?

Intenzivní proto, že program začíná hned po snídani, a končí kolem desáté večer. Že to studenti nevydrží? Nebojte se. Ano, pokud by to dělala kterákoliv jazyková škola, bylo by to nesmyslné, ale protože u nás se střídá výuka, hry, adrenalin, zážitek, týmové hry, prezentace, filmy (všechno pochopitelně v angličtině, ano i DJ hrající na diskotéce česky nepromluví)...ale aktivity se rychle střídají, progamová dynamika je svižná a právě takto, na rozdíl od školní výuky, dokážeme využít potenciálu úplně celého dne. V celkovém součtu pak budou mít žáci a studenti tolik angličtiny, jako na 14-ti -17-ti denním kurzu. Proto slovo intenzivní.

A proč outdoorový? Tímto slovem odkrýváme další důležitý aspekt naší metodiky, nebudeme rozhodně celý den sedět zavření v učebně, ba naopak! Budeme co nejvíce venku, na vysokých lanech, na paitnballu, rambodráze, nízkých lanech, bungee trampolíně, při zcela nových velkých týmových hrách (ano, tušíte správně, i toto bude v angličtině)


Kde, kdy, jak, pro koho...

 • Jazykové kurzy pro školy realizueme výhradně v měsících září, říjen a listopad.
 • Místem realizace pro rok 2011 jsou střediska Relaxa a Orientka, v roce 2012 k nim přibude i Březová.
 • V roce 2011 začínáme s angličtinou, v roce 2012 se nabídka rozšíří o němčinu.
 • Outdoorový jazykový kurz je nabízen ve 4,5,6,7 a 9-ti denní variantě, pokud můžeme doporučit, volte alespoň 6-ti denní variantu, každý den navíc je obrovským přínosem, protože musíme počítat s tím, že první tři dny nebudou ze strany studentů při sebelepší snaze příliš slavné, než se rozmluví to zkrátka trvá...
 • Optimální kapacita kurzu je od 25 do 60-ti žáků.
 • Jazykové kurzy a metodika jejich realizace se vždy přizpůsobit věku žáků/studentů. Vhodné jsou od 7 třídy ZŠ až po maturitní ročníky SŠ a gymnázií.

Co je naším cílem

Mluvit * Reagovat * Rozvíjet * Nebát se * Rozumět * Chápat

 • mluvit, mluvit, mluvit...od rána do večera, pochopitelně anglicky. Češtinu po dobu konání kurzu co nejvíce omezit, aby studenti nepostupovali v žádném případě tak, že si větu (otázku, odpověď, situační reakci...) napřed vymyslí v hlavě v češtině, pak otrocky přeloží a poté řeknou...naopak, pokusíme se nasimulovat výhradně anglické prostředí a naučit žáky anglicky rovnou myslet...
 • efektivním drillem se naučit desítky či spíše stovky nových slovíček
 • rozumět, orientovat se a chápat...ne napotřetí a po hodině čtení pochopit text z učebnice, ale snažit se zorientovat v mluveném textu, či psaném neznámém textu, úkolu, zadání hry, situaci... snažit se z vybrat to podstatné, zkrátka opět simulace reálného života, což je základním smyslem jakékoliv výuky cizích jazyků
 • naučit se reagovat - rychle, účelně, nebo alespoň nějak!
 • nebát se angličtiny, angličtina nekouše. V tuto chvíli není na známky. Je tu pro nás, pro povídání, vyprávění, ale i velmi dynamický program...v tuto chvíli je to jedna velká a přátelská hra
 • popularizovat...uvidíte, že po tomto pobytu získají k angličtině zcela jiný, mnohem pozitivnější vztah
 • chápat i v souvislostech - s kulturou, filmy, reáliemi, životem...
 • pochopit proč...zní to možná trochu jako fráze, ale věřte že tomu tak není a že to byl velmi důležitý stavební kámen našich jazykových kurzů. Žák či student pochopí, že v současném světě se zkrátka bez znalosti cizího jazyka neobjde. Získá také velmi cennou, zpočátku možná i trochu hořkou ale o to více motivující sebereflexi, jak na tom je.

  Oblíbit si * Popularizovat * Zažít a prožít * Umět používat


Kdy rezervovat

Na každém (Relaxa a Orientka) bude v jednom termínu realizován vždy pouze jeden jazykový kurz. Musíme si také odmysled podstanou část kapacity, kterou v mona termínech obsadí školy adaptačními kurzy. Z výše uvedeného vyplývá, že Intenzovní outdoorové jazykové kurzy budeme moci na podzim 2011 realizovat pouze pro cca 10-12 škol a to těch, které se nejrychleji přihlásí. Poptávkový formulář najdete ZDE.


Ceny jazykových kurzů pro rok 2011

Středisko 4 denní 5 denní 6 denní (akce!) 7denní 9denní
RS RELAXA 2190,- 2590,- 2850,- 3390,- 3990,-
RS ORIENTKA 2290,- 2690,- 2890,- 3490,- 4090,-


Cena zahrnuje: Ubytování, stravu 5 x denně, práci instruktorů, práci lektorů, celodenní a celovečerní program včetně outdoorových specialit, materiál, skripta s texty a slovní zásobou potřebnou pro kurz (budou v elektronické podobě zaslána žákům předem), využívání vybavení středisek

Slevy u jazykových kurzů: Pro pobyty realizované v měsíci listopadu sleva 10%. Pro kolektivy nad 40 žáků/studentů osob sleva 5 %. Maximální výše slevy 15%. Vždy na každých 10 studentů 1 pedagogický doprovod zdarma.

Nyní již máte základní informace, pojďme si nyní popsat ještě dalsí aspekty námi pořádaných jazykových pobytů


Metodika a inspirace

Při tvorbě programu jazykových pobytů jsme se inspirovali několika zcela různými, přesto spolu do značné míry souvisejícími zkušenostmi a poznatky:

 • Metodikou velmi intenzivních manažerských jazykových kurzů v zahraničí, kterých se účastnil topmanagement naší organizace
 • Výstupy z letních jazykových táborů, které úspěšně realizujeme, především objevení slabých míst a potvrzení toho, co jsme si mysleli...žáci a studenti mají teoretické znalosti, ale nemluví a nerozumí.
 • Programovou strukturou a dynamikou outdoorových pobytů, kterých se s námi účastnily již desetitisíce žáků a studentů
 • Praxí z výchovy prožitkem, ve které je naše organizace jedničkou v ČR
 • Konzultací s desítkami pedagogů nejrůznějších škol z celé ČR
 • Zkušenostmi našich instruktorů z dlouhodobé profesionální práce s dětmi a mládeží


Kdo s žáky pracuje

S dětmi pracují outdooroví a programoví specialisté, kteří hovoří anglicky - ti mají na starosti samotný program a dále absolventi vysokých škol - rodilí mluvčí, případně v kombinaci rodilí mluvčí + další zahraniční studenti, kteří vystudovali v angličtině na vysokých školách a mají certifikát vysokého stupně (dle našich zkušeností je jejich angličtina prakticky na úrovni "native speakers", s tím, že je oproštěna od dialektu, a je tedy klasickou business angličtinou, se kterou se studenti v praktickém životě setkají nejčastěji. Váš angličtinář (vaši angličtináři) se do programu mohou, nebo nemusí zapojit, záleží pouze na nich, obojí je možné. Pokud se angličtinář zapojí - on nejlépe ví, co žákům jde a co nejde a jaké jsou jejich konkrétní potřeby, bude to skvělé.


Společná konzultace a příprava

Po objednání jazykového kurzu se s vaší školou spojí vedoucí týmu, odpovědný za realizaci, a vybere s vámi vhodné téma, které bude děti bavit (každý pobyt má své "ústřední téma" toto lze však i kombinovata modifikovat. Dále s vámi - (ať již třídním učitelem, či angličtinářem či přímo ředitelem školy - určíte si sami) probere vaše specifická přání a případné dotazy, a nejpozději měsíc před odjezdem na jazykový pobyt zašle studentům elektronicky skripta a slovní zásobu. Je velmi žádoucí, aby se studenti s touto slovní zásobou seznámili, podstatně to zvýší úspěšnost celého jazykového pobytu. Samozřejmě přizpůsobíme celý program věku žáků/studentů


Prestiž školy

Tímto intenzivním kurzem určitě zvýšíte prestiž vaší školy či vašeho gymnázia. Pokud budete spokojeni, a bude vidět, že tento kurz dal dětem opravdu hodně (v což pevně věříme) není problém, abychom kurz pro danou skupinu klidně opakovali, s jinou tématikou a jinou úrovní pokročilosti.


Související odkazy

Přečteno: 2411x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Rambodráha
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Armygame
Airsoft
Noční hra
Skalní lezení
Larp
Hvězdářský blok
GPS
Týmpark
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Společenský večer
Raut
Sportoviště
Horská kola