ORIENTKA

Rekreační středisko
Lyžařské středisko
Adrenalin park

Novinka století-Armygame!!

Nová akční hra, už žádné kuličky a šmouhy, revoluce je tu, už jenom paprsky! Přečtěte si to nejzajímavější o bezkonkurenční novince, která bude k dispozici i na našich střediscích, fotky, videa, nákresy a popisky a tím vším Vás provede rozhovor se Šouvitem, který má vše na starost! A žádné strachy, oblíbený airsoft a paintball samozřejmě v naší nabídce zůstává také!


Zde se dočtete obecný úvod o ARMYGAME, brzy bude následovat odborný článek, ale napřed, abyste vůbec měli představu, o co jde...


Ahoj Šouvite, je obecně známo, že ses do této hry zamiloval… O co vlastně vůbec jde a jak to funguje?

Jde o hru Battlefield LIVE, která vznikla z cvičného systému americké armády a v naší nabídce se s ní budete setkávat pod označením ARMYGAME. Jde o propracovaný systém zbraní střílející infračervené parsky, senzorů které zásahy zaznamenávají a propojení všech zbraní účastnících se hry radiovým signálem..

V čem je rozdíl mezi ARMYGAME, airsoftem a paintballem?

Armygame bere to nejlepší z paintballu a airsoftu a přidává prvky oblíbených počítačových her. Navíc samozřejmě odpadají náklady na munici i případné ekologické zatížení. Pro armygame v podstatě není omezení, co do času, prostoru nebo denní doby.

Takže je to vlastně suprové vylepšení obou dvou předchozích typů a navíc se dá hrát úplně vždycky?

Ano, jak už sem naznačil armygame nemá omezení, může se hrát ve dne i v noci, v zimě i v létě, na sněhu, za deště v outdoor i indoor prostředí. Na to se dají dokonce zbraně nastavit, aby se při hře v budově omezila možnost odrazu paprsku.

Mohou hrát ARMYGAME i mladší děti než bylo u paintballu a airsoftu dovoleno, je zde nějaké omezení(výška, váha, věk.)?

Jediným omezením v podstatě může být to, že by hodně malý hráč neunesl zbraň, která je celokovová, ale od osmi let myslím, že by problém být neměl a i mladší si můžou bez problému vyzkoušet alespoň střelbu na terč. Armygame tedy můžou hrát i daleko mladší než jsme nechávali paintball nebo airsoft , kde bolest po zásahu mohla přinést spíše stres než zážitek.

Je to opravdu bezpečné?

Systém je opravdu naprosto bezpečný, infračervené paprsky jsou ty samé, jaké používají vaše ovladače například k zapnutí TV. Nejedná se tady o laser, který by mohl zranit oči, odpadá tedy i používání masek či brýlí jako u softu a nebo paitballu. Takže opravdu nehrozí žádné nebezpečí.

Jak poznám, kolik mám životů, že jsem dostal zásah, kolik mám ještě nábojů?

To je na armygame asi ta největší vychytávka, každá zbraň má displej na kterém hráč mimo jiné vidí počet zbývajících životů, kolik má munice, kolik zásobníků ale i například kolikrát někoho zasáhl. Zbraně vydávají zvuk reálné střelby, pokud jste zasaženi ,zbraň vydá zvuk zásahu a senzory které máte na hlavě a zbrani červeně zablikají, pokud přijdete o poslední život zůstanou senzory svítit červeně a deaktivuje se vám zbraň, tím odpadá i podvádění, kdo je "mrtvý" tomu nefunguje zbraň. Pak pro něj hra končí, nebo musí najít lékárnu případně zavolat medika, to podle scénáře dané hry. Ale těch možností nastavení pravidel a zbraní je strašně moc, o tom bychom si tu povídali ještě hodně dlouho.

Je pro ARMYGAME potřeba nějaké spešl vybavení, co si klienti mají sehnat?

V podstatě ne, nepotřebujete ochranné brýle ani žádné chrániče, nemusíte se bát o oblečení, takže jde v podstatě o image s jakou chcete hrát J


A nakonec několik dojmů od Cwaka, která si hru vyzkoušela NA VLASTNÍ KŮŽI!!

Musím říct, že jsem byla z battlefieldu fakt nadšená. Ne nadšená je slabé slovo. Je to prostě mazec. Battlefield totiž absolutně vychytal chyby, které má paintball i airsoft. Žádná bolest, žádný bordel z munice, žádné barva, u které se bojíte, že se nevypere. Žádné stroupky na obličeji od airsoftové kuličky, která přiletěla moc zblízka. Snadné míření a už žádné hádání se, kdo je mrtvý nebo ne. Zbraně jsou jednoduché na obsluhu, celokové, takže se člověk nemusí bát, když sebou někde v lese švihne. Já osobně jsem jela po svahu po zádech, v běhu se pode mnou utrhl kus převislý hlíny a zbraní jsem v rychlosti celou vahou švihla přímo o strom a ani škrábanec. Trochu jí otřete a můžete valit dál. A co ocení asi každý, je to, že oproti paintballové i airsoftové munici má paprsek dobrou prostupnost, takže se mi povedlo sejmout i někoho, kdo stál za křovím. Byla jsem trochu skeptická, když jsme si jeli zahrát, ale opravdu mě to hodně překvapilo. Dlouho jsem se snažila vymyslet jaká negativa tahle hra má, ale nic mě nějak nenapadlo. Snad jen to, že člověk nesmí být sklerotik a zbraně nabíjet, ale to platí i u softek… Takže když to shrnu, ode mě má battlefield 100% a už se těším, až nám zbraně dorazí a my zkusíme dobýt Relaxu ;)


Takže vážení, už se to začíná rozjíždět ve velkém! Jak sami vidíte, je to opravdu perfektně promyšlené a funkční! A také velmi záživné!!


ARMYGAME je i na Facebooku, skupinu naleznete "ZDE"

Takžeee..

Každá zbraň je vybavena zaměřovačem, takzvaným kolimátorem, airsofťáci jistě znají a tím téměř nejdůležitějším je informační display. Zbraně samozřejmě simulují rozdíly mezi jednotlivými typy, tak jak je to v reálu. M16 dostřelí dál než P90, ale má menší počet nábojů v zásobníku a hůře se s ní manipuluje ve stísněném prostředí, tak jako v reálu.

Ale vraťme se k informačnímu displayi, který má každá zbraň a hráči se na něm zobrazuje spousta důležitých informací, kolik má životů, kolik nábojů v zásobníku, jak přesně střílí nebo kolik zbývá času do konce mise a spousta dalšího, tak jako v pc hře.

Zbraně samozřejmě mají full/semi mod, který si hráč volí podle potřeby. Při jednotlivých ranách zbraň vystřeluje užší paprsek, ale na delší vzdálenost, naopak při nastavení automatické střelby, používá zbraň sérii širších parsků, ale s kratším dostřelem.Pokud hráč přijde o všechny životy, zablokuje se mu zbraň, vypne se kolimátor a hráč musí podle scénáře mise buď doběhnout k lékárně, stisktomnout na ní spínač a jsou mu dobity životy, nebo vyčkat na zdravotníka - jedná se o hráče, jehož zbraň je přepnuta do módu "medic", nemůže s ní sice bojovat s protivníkem, ale naopak zásahem vlastního hráče mu obnoví životy. Případně lze nastavit, že zabitý hráč v dané misi už nepokračuje


M4/M16

Třída: Podpůrná zbraň pěchoty

Hmotnost: 4,4 kg

Dosah: až 220 m

Režim: semi/auto

Zásobník: 30 ran


P90

Třída: Univerzální použití

Hmotnost: 2,7 kg

Dosah: až 170 m

Režim: semi/auto

Zásobník: 50 ran


.

Spitfire - UZI

Třída: Univerzální použití

Hmotnost: 2,25 kg

Dosah: až 120 m

Režim: semi/auto

Zásobník: 20 ran


Zbraň rozhodčího

Je nejdůležitějším nástrojem pro řízení hry. Instruktor může provádět řadu činností, jako je změna nastavení zbraní nebo pozastavení mise

Instruktor může používat jak infračervený paprsek (změna nastavení jednoho hráče/zbraně), tak rádiový vysílač (změny v rámci celého týmu-start/pauza/ukončení). To umožňuje nezávislé ovládání herního pole o rozloze až 5 hektarů, nemluvě o vlivu "řetězce", kde zbraně přijmou signál a předají ho dál.

Rádiové příkazy:

Začátek mise

Ukončení mise

Pauza

Pokračování mise

Infračervené příkazy:

Doplnění munice

Pozastavení a obnovení hráče

Skupina nastavení pro každou zbraň ve hře

Nastavení počtu životů

Nastavení obtížnosti hry

Zabití hráče


.

Medic Box

Třída: Lékánička, muniční bedna

Hmotnost: 3,5 kg

Box po stisku tlačítka obnoví životy nebo munici, případně obojí.


Morita Sniper/SAW

Třída: odstelovačka/ lehký kulomet

Hmotnost: 4,4 kg

Dosah: více než 220 m

Režim: semi/auto

Zásobník: 10/50 ran

Osazená puškohledem je Morita impozantní odstřelovačskou puškou s dlouhým dostřelem, osazená kolimátorem v automatickém režimu rozsévá strach v řadách protivníka jako lehký kulomet.


POZOR! Nekončíme!!!

V průběhu příštích týdnů přineseme info a plánování a stavbě unikátního a vytuněnýho hřiště na ARMYGAME!! Těšte se, bude to pecka!!!


Přečteno: 4628x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Rambodráha
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Armygame
Airsoft
Noční hra
Skalní lezení
Larp
Hvězdářský blok
GPS
Týmpark
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Společenský večer
Raut
Sportoviště
Horská kola